Mi így toljuk a Rotary kereket

Dobi Imre klubtársunk alkotása a szobor, melynek ezt a nevet gondolta: " Mi így toljuk a Rotary kereket." Egyik rendezvényünkön meglepetésként nyújtotta át elnök asszonynak, aki úgy döntött, hogy kerüljön minden új elnöknek az elnöki lánccal együtt átadásra. Valamennyien örömmel és szeretettel fogadtuk Imre szobrát, amely szerintünk igen beszédesen jelképezi a Rotaryt. Láthatóan jól megférnek együtt, nagyon szépek! Köszönjük!

Hogyan lehet valaki a Rotary tagja?

A Rotary nem egy titkos szervezet, ellenkezőleg, tevékenységét igyekszik a legnagyobb nyilvánosság mellett végezni. Az ország 55 klubja várja leendő barátait. Látogasson el a legközelebbi klubba, ismerkedjen meg a tagokkal és a klub tevékenységével. A Rotary nem mozgalom, nem lehet „csak úgy” belépni: tag csak az lehet, akit meghívnak a klubba, és taggá válásához elnyeri két Rotary klubtag ajánlását. Ezután a klub vezetősége, illetve a klubtagok titkos szavazással döntenek a jelölt tagságáról.

Miért legyél Rotarys?

Mert sokkal jobb adni… szeretetet, időt, odafigyelést, ajándékot, adományt, tudást. Mert új ismeretekre tehetünk szert, kipróbálhatjuk magunkat sok területen, ami nem kapcsolódik a szakmánkhoz. Mert ki ne szeretne barátokkal utazni, kirándulni, zenét hallgatni? Mert bárhová utazunk a nagyvilágban, mindenhol egy önzetlen Rotarysra lelünk.